top of page

1. česká ryze dámská posádka na startu Dakar Rally 2023

Na start 45. ročníku nejtěžší dálkové rally světa DAKAR 2023 se chystá postavit historicky první ryze dámská amatérská posádka. Tým ‚Podpatky na plynu‘ ve složení Lenka Hlavatá a Gabriela Budínová plánuje startovat v dynamicky rostoucí kategorii SSV (T4) se strojem Can-Am Maveric.

Za volant usedne Lenka Hlavatá, výkonná ředitelka české poradenské skupiny HPCG a zakladatelka ocenění Český Goodwill, která je též vášnivou závodnicí v amatérských podnicích rally a závodů do vrchu.

„Absolvovat rally Dakar je snem každého automobilového nadšence, mě nevyjímaje. Walt Disney jednou řekl: ‚Když o tom dokážeš snít, dokážeš to i udělat.‘ A nebyla bych to já, abych se nepokusila tato slova naplnit, nota bene, když se řízením projektů do značné míry živím,“ uvedla Hlavatá s vírou, že inspiruje i další lidi nalézt odvahu proměnit své sny v realitu.

Navigátorkou jí bude Gabriela Budínová, která se živí jako překladatelka a tlumočnice francouzského a anglického jazyka a také jako koučka a expertka na práci s talentem. Fanoušci rally Dakar ji znají spíš jako Gabrielu Novotnou, motorkářku, která se tohoto podniku pod svým dívčím jménem v minulosti zúčastnila již dvakrát. Gábina je první Češkou, která dokončila Dakar Rally v kategorii Moto a mimo jiné získala prvenství v kategorii žen na Merzouga Rally a Serres Rally.


Číst více...

bottom of page