Marketing není náklad, ale investice


Své už o tom ví i nizozemská společnost Intersnack, majitel značky a zatím české jedničky Bohemia Chips. A právě prodej Bohemia Chips se vlivem meziročního snížení nákladů na propagaci o téměř 50 % výrazně snížil, zatímco konkurenční brambůrky Lays se díky snížení prodejní ceny, úspěšným cross-promem s limonádami od mateřské společnosti PepsiCo a zejména dvojnásobnému rozpočtu na marketing staly dvojkou na trhu.

“Loni jsme na tržbách i objemech za značku Lays rostli meziročně o padesát procent. Potenciál a očekávání máme ještě vyšší,” uvedl pro server Aktuálně jednatel české PepsiCo Josef Neumann. Lays ještě nedávno patřily pouze jednotky procent trhu chipsů, nyní je to téměř čtvrtina a nebezpečně se přibližují do nedávna neotřesitelné jedničce s polovinou trhu Bohemia Chips.

“Možná jsme náběh Lays z poslední doby trochu zaspali, od loňského roku ale víme, že musíme dělat víc,” říká Milan Koníček, komerční ředitel společnosti Intersnack. Společnost v loňském roce i v důsledku klesajícího zisku (z původních 200 mil. Kč ročně v roce 2010 na 50 mil. Kč v roce 2014) změnila organizační strukturu a vyměnila některé manažery. Bohemia Chips letos přišla s novou kampaní s výrazně větším rozpočtem než v minulých letech, aby opět nalákala milovníky chipsů na tradiční české brambůrky původem z JZD Choustník, kde dodnes Intersnack chipsy produkuje. Nepodceňujte ani Vy význam marketingu, nejde o náklady, ale o investici s vysokou návratností!

Zdroj: Aktuálně.cz

kontakt

HP N Media s.r.o.

Revoluční 724/7

110 00 Praha 1

DIČ CZ28949978

ČBÚ: 43-5636950207/0100

OR: spisová značka C 155252 vedená u MS v Praze

​​

T:  (+420) 602 700 327

E:  hpnm(at)hpcg.cz

© 2009 - 2020 HP N Media s.r.o. člen skupiny HPCG, všechna práva vyhrazena

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v souladu s GDPR.
Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon