top of page

HPCG opět partnerem Žluté stužky

Už počtvrté se letos koná projekt Běh se žlutou stužkou s podtitulem Uteč předsudkům. Do České republiky jej v roce 2016 ze Singapuru přivezla tehdejší ředitelka ženské věznice Světlá nad Sázavou Gabriela Slováková. HPCG je dlouhodobým podporovatelem a partnerem projektu.

Cílem projektu Běh se žlutou stužkou je vytvářet pracovní příležitosti pro lidi propuštěné z výkonu trestu a pomoci tak přispět k jejich snazšímu zapojení zpět do normálního života. Ruku v ruce s tím jde větší bezpečnost ve společnosti a snížení recidivy.

„Už v roce 2016 jsme uspořádali podnikatelskou delegaci pro členy Klubu Partner Český Goodwill (KPCG) do věznice ve Světlé nad Sázavou, kde krom prohlídky věznice hlavním tématem byl workshop a diskuse nad možnostmi zaměstnávat osoby ve výkonu trestu i po propuštění,“ uvedla ředitelka HPCG Lenka Hlavatá a dodala: „Loni jsme na toto téma navázali při exkurzi do ruzyňské věznice a následně jsme na start Běhu se Žlutou stužkou postavili dvě štafety složené ze zástupců členských firem rodiny Český Goodwill.“

Letos je podpora ze strany HPCG ještě intenzivnější. „Vedle toho, že díky členům rodiny Český Goodwill na start v úterý 25.6.2019 postavíme dokonce tři štafety (tj. celkem 12 statečných, kteří se žlutou stužkou na hrudi poběží každý 5 km a budou si mezi sebou předávat štafetový kolík na znamení týmové spolupráce a podpory myšlenky Uteč Předsudkům), pomáhali jsme v uplynulých měsících s budováním vnějších vztahů projektu, tzn. komunikací směrem k nejširší veřejnosti,“ přiblížila Hlavatá.

HPCG tak například vytvořila kampaň #UtecPredsudkum, do které se zapojila i řada známých osobností. Nejvýraznější tváří je herec a scénárista Petr Čtvrtníček, který se zároveň stal bubeníkem vězeňské kapely Wsedě, protože jednoduše „basa tvrdí muziku“. Spolu s ním myšlenku projektu aktivně podporují paralympionik Petr Ježek, badmintonista Petr Koukal, „misska“ Monika Leová, moderátorka Veronika Rážová a další.

Na otázku, zda byla PR komunikace úspěšná, odpovídá Lenka Hlavatá: „Je předčasné hodnotit, protože komunikace ještě zdaleka není u konce. Na druhou stranu, s kým se na téma Běhu se žlutou stužkou bavím, říká mi, že projekt zná, což mě velmi těší. Také většina číselných ukazatelů projektu se už nyní pohybuje na dvojnásobku loňských hodnot a Běh se žlutou stužkou se stal největším charitativním závodem v rámci O2 pražské štafety.“ Letos si žlutou stužku připne na 600 běžců, z toho 45 vězňů a 30 lidí po propuštění.

„Dostat se do vězení je o mnoho snazší, než si většina lidí dokáže představit, a týká se proto každého z nás osobně. Zároveň člověk se záznamem v rejstříku trestů může být vaším sousedem nebo kolegou v práci, a je tedy více než žádoucí udělat z této problematiky celospolečenské téma,“ vysvětlila důvody, proč projekt Běh se žlutou stužkou HPCG podporuje Hlavatá.

Je-li vám myšlenka projektu Běh se žlutou stužkou blízká, můžete ji také podpořit. Jednak tím, že se zapojíte do kampaně #UtecPredsudkum, nebo tím, že přijdete v úterý 25. června fandit závodníkům na pražské Výstaviště. Máte se na co těšit: od koncertu vězeňské kapely Wsedě s Petrem Čtvrtníčkem v roli bubeníka, který bohatý program zahájí v 15,30 h, až po vzorovou vězeňskou celu, v níž si vyzkoušíte na vlastí kůži, jaké to je, být za mřížemi.

Podrobné informace naleznete na yellowribbon.cz

bottom of page